Cengiz Koçak’tan Bir Dünya Rekoru Daha

 

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel Base jump sporcusu Cengiz Koçak, 13 Temmuz 2018 Cuma günü, Norveç Fiyortları’nda yaptığı atlayışla rekorlarına bir yenisini ekledi.

Çoklu Dünya Atlayışı Rekoru için Norveç’ten davet alan Cengiz Koçak, 13 Temmuz’da atlayış için Norveç Fiyortları’ndaydı. Dünyanın dört bir yanından gelen 68 sporcu ve Türkiye’den etkinliğe katılan tek sporcu olan Koçak, “Eikesdalen” isimli noktadan aynı anda atlayarak Çoklu Dünya Atlayışı Rekoru’nu sekiz yıl aradan sonra kırdılar.

Türkiye’de alanında sayısız ilklere imza atmış olan Cengiz Koçak, böylece adını dünyada da  Base jump literatürüne yazdırdı. Koçak, atlayışından sonra şu açıklamalarda bulundu: “Dünya Base jump tarihine bugün itibariyle sonsuza kadar girmiş bu atlayışta kendimi ve ülkemi temsil ettiğim için çok mutluyum. Bunu burada sizlerle paylaşırken ‘Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum”.

Türkiye’nin dört bir noktasında Base jump yapan Cengiz Koçak, bu yıl da 4-9 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Falcon Fest kapsamında yine Şahinkaya Kanyonu’nda atlayışlar yapacak.