Korkunun Diğer Yüzü | Cengiz Koçak | TEDxRESET Salon

TEDxReset Salon sahnesi, Listerine desteği ile “cesaretini konuştur” temalı konferansında, 4 Haziran 2016 Cumartesi günü kendi hikayesini yazmayı başarmış konukları Atölye İstanbul’da ağırladı.

Listerine’nin cesaret konulu global kampanyası ile örtüşen “Cesaretini Konuştur” konferansında, içindeki cesareti keşfetmiş ve kendi seçtiği yolda ilerlemeyi göze almış hikayelerin kahramanları; Biz Evde Yokuz, Güler Yıldırım, Gamze Yalçın ve Cengiz Koçak hikayelerini paylaştı.

Duygu Şar ve Bilgehan Çelik, hayallerine ulaşmak için 2014 yılında işlerini bırakıp, “BizEvdeYokuz.com”u kurdular ve dünyaya dolaşarak kendilerine yepyeni bir yaşam yarattılar. İkili TEDxReset Salon sahnesinde “Cesaret Önce Cezalandırılır, Sonra Ödüllendirilir” konulu konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Harran Üniversite’sinde lisans öğrencisi, kampus lideri ve Turkishwin-Women in Business kulüp yönetim kurulu başkanı Güler Yıldırım, “İnanç ve Cesaret” başlıklı konuşmasında fırsat eşitliği ve cesaretle mücadele konularına değindi.

Filipinlere yaptığı bir gezi sırasında, gördüklerinden ilham alarak, duvar resimleri yapmaya başlayan ve yaşamına duvar ressamı olarak devam eden Gamze Yalçın’ın konuşmasının başlığı “Duvar Diyalogları”.

Askeri okul ve ABD Astsubay Akademisi mezuniyetinden sonra, 20 yıl Komanda Tim Komutanlığı, Paraşüt ve Kayak Eğitmenliği, Atlatıcı Eğitmenliği yapan konuşmacı Cengiz Koçak emekliliğinden sonra dünyanın çeşitli yerlerinde başarılı atlayışlar, dereceler, rekorlar gerçekleştirdi. 5000’den fazla atlayış gerçekleştirmiş olan Cengiz Koçak heyecan dolu yaşamını “Korkunun Diğer Yüzü” başlıklı konuşmasında paylaştı.

https://youtu.be/aC0qjID5SA8