Projects - DAĞ BİSİKLETİ

DAĞ BİSİKLETİ


Proje Açıklaması

Dağ bisikleti, sürekli konsantrasyon isteyen yapısı ve zorlu zemin şartlarıyla aksiyon sporları arasında kendine yer bulmuştur. Bu sene Falcon Fest bünyesinde Şahinkaya Kanyonu’nda bisikletçiler ilk kez bir araya gelip kanyonun muhteşem doğasıyla bütünleşecek.
Dağ bisikleti, şehir dışında, patikalarda, toprak yollarda, hatta yol olmayan yerlerde yapılan bir spordur. Bu spor için dizayn edilmiş özel bisikletler, ortalama bir bisiklete göre daha hafif olup, ergonomik yapısı zorlu zemin koşullarına uygun tasarlanmıştır.
Güçlü refleksler, kondisyon ve kas gücü bu branşın olmazsa olmazlarıdır. İleri sürüş teknikleri, düşme teknikleri ve tamir bilgisi de bir bisikletçinin sahip olması gereken yeteneklerdir. Yola çıkarken yanınıza cesaretinizin ve tutkunuzun yanı sıra matara, enerji verici yiyecekler, küçük tamir kitleri ve yedek iç lastik almalısınız. Bu sporun eğer mümkünse birkaç kişiyle birlikte yapılması idealdir. Bir grup halinde yolculuk ediyorsanız takip mesafesi iki bisiklet boyu kadar olmalıdır.
Dağ bisikletinin bir mevsimi yoktur, dört mevsimde de yollara düşebilirsiniz. Zorlu hava koşulları ve mücadele bu sporun doğasında olan ve lezzetini arttıran faktörlerdir. 4-9 Ağustos tarihleri arasında Şahinkaya Kanyonu bütün bisikletçilere hepsini ve daha fazlasını vadediyor.