Projects - TREKKING

TREKKING


Proje Açıklaması

Sırt çantamı alıp bu şehri terk etmek istiyorum dediğiniz her sabah ofise koşturuyorsanız belki de artık trekkingle tanışma vaktiniz gelmiştir. Yürüyüş performansını bir üst seviyeye taşıyıp birbirinden güzel parkurlarda mental ve fiziksel gücünü keşfetmek isteyenler için, 4-9 Ağustos tarihleri arasında Falcon Fest’te ilk kez yer alacak olan trekking’le ilgili birkaç ipucunu sizin için derledik.

Trekking’e başlarken bilmeniz gereken en önemli nokta, hazırlık antremanları, gerekli malzemeler ve yönlendirecek en az bir kişi ile birlikte yola çıkmanız gerektiğidir. Bu sebeple öncelikle birlikte trekking yapabileceğiniz bir ekip bulmak daha sağlıklı olacaktır.

Zaman zaman tırmanış ve inişlerle sınırlarınızı zorlayacağınız trekking, büyük oranda tek sıra halinde ve bir lider eşliğinde, nefes düzeninizi bozmayacak kısa molalar ve ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz uzun molalar verilerek gerçekleştirilen bir yürüyüş deneyimidir.

Bu sporu yaparken büyük önem arz eden bir diğer konuysa değişken hava ve zemin koşullarına karşı kendinizi güvende tutabilmek için hazırlayacağınız sırt çantasıdır. Bel desteği olan bir sırt çantası edinmek ve harita, pusula, fener, enerji verici yiyecek içecekler, yağmurluk ve ilk yardım kiti gibi malzemeleri çantanızda taşımak yürüyüşünüzün kalitesini arttıracaktır.

Siz de bu sporu daha yakından deneyimlemek ve gözlemlemek istiyorsanız bu seneki adresiniz 4-9 Ağustos tarihleri arasında Falcon Fest.